Cirkas
Istorijos mokytojų prašymu siaurinama istorijos tarpinio patikrinimo temų apimtis

apimtisŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija antradienį pranešė, kad atsižvelgusi į istorijos mokytojų asociacijos prašymą, siūlo siaurinti vienos iš istorijos tarpinio patikrinimo temos apimtį.

Pasak ministerijos, atitinkamai būtų perskirstomi pasiekimų vertinimo užduočių taškai. 

Kaip pažymi ŠMSM, pakeitimai atlikti po Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pastabų – ši prašė ministerijos sumažinti istorijos tarpinio patikrinimo vienos temos apimtis, argumentuodama, kad programa nauja, stinga jos įgyvendinimo patirties, o temos plačios, sudėtingos, be to, trūko vadovėlių ir kitų priemonių, kad mokiniai tinkamai ir laiku pasirengtų tarpiniam patikrinimui.

Anksčiau buvo nustatyta, kad mokiniai turi išmokti kursą iš trijų istorinių temų: „Istorikas, istorija ir istorinė kultūra“, „Valstybingumas: suverenitetas, idėjos, formos“ ir „Kultūra ir mokslas“.

Kaip skelbiama, ministerija siūlo trečioje temoje palikti tik šešias pirmąsias potemes iki „Lietuvos visuomenės europeizacijos XIV–XVIII a.“. Siūloma, kad užduočių iš šių temų tarpiniame patikrinime nebūtų, o šias temas mokiniai ramiai baigtų išanalizuoti per pamokas jau po tarpinio patikrinimo.   

„Susitarimas dėl istorijos tarpinio patikrinimo užduoties apimties pakeitimo parodo, jog ŠMSM gali iš naujo įvertinti susidariusią situaciją dėl atnaujino ugdymo turinio įgyvendinimo. Pagrindiniai sunkumai, kuriuos įvardijo mokytojai, yra didelė istorijos bendrosios programos III gimnazijos klasėje turinio apimtis ir laiko stoka“, – pranešime sako Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Tarybos pirmininkas Giedrius Mackevičius.

Anot jo, pasiektas susitarimas padės sumažinti emocinę įtampą, tvyrančią istorijos mokytojų bendruomenėje dėl pasiruošimo tarpiniam patikrinimui, ir atvers kelią tolesniam konstruktyviam bendradarbiavimui. 

Ministerija pranešė, kad keičiasi ir vertinimo procentai. Iki šiol buvo nustatyta pirmajai temai daugiausia skirti 20 proc. įvertinimo taškų, antrajai – 45, o trečiajai – 35. Po susitarimo mokiniai galės surinkti tokius procentinius įvertinimus: už pirmosios temos užduočių atsakymus – 20 proc., antrosios – 60 proc., trečiosios – 20 proc.  

Pakeitimai galiotų tik šių metų istorijos tarpiniam patikrinimui. Šį patikrinimą mokiniai laikys gegužės 7 dieną.

Su pakeitimais dėl Istorijos tarpinio patikrinimo visuomenė gali susipažinti Seimo teisės aktų informacinėje sistemoje.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode