Baigta užtvankų įvertinimo studija: identifikuotos didžiausią žalą gamtai darančios užtvankos

studijaAplinkos ministerijos užsakymu atlikta Lietuvos užtvankų įvertinimo studija nustatė, kad didžiausią žalą gamtai daro ir mažiausią socioekonominę vertę turi Cesarkos ir Augustaičių malūnų liekanos, Anykščių, Skaudvilės, Kirkšnovės, Dovydiškių, Belmonto, Pabradės, Valtūnų bei Rudnios užtvankos. Taip pat atskleista, kad šalies užtvankų būklė prastėja, patikslintas jų skaičius.

Žvejyba ant ledo: ką reikia žinoti žvejams?

ledoŠaltiems orams nesitraukiant ant ežerų, upių, tvenkinių, marių formuojasi ledas, viliojantis poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkos ministerija primena žvejams, kaip saugiai elgtis žvejojant ant užšalusių vandens telkinių ir įspėja, kad bereikalinga rizika gali būti pražūtinga.

Buitinei elektros ir elektronikos įrangai priskiriamos mažesnės galios fotovoltinės plokštės, kurioms naudoti nereikia leidimų

naudotiAplinkos ministerija pastaruoju metu sulaukia paklausimų, kokiai elektros ir elektroninei įrangai – buitinei ar nebuitinei – priskiriamos fotovoltinės plokštės, naudojamos iš saulės energijos gaminti elektros energiją. Informuojame, kad tai priklauso nuo to, ar fotovoltinės plokštės naudojamos namų ūkiuose nereikalaujant specialių didesnės galios leidimų. 

Daugiabučių gyventojai artimiausiu metu galės teikti paraiškas subsidijoms už saulės elektrinių įrengimą

irengimaAplinkos ministerija parengė Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų, skatinant įrengti saulės elektrines daugiabučiuose, skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Jau kitą savaitę Aplinkos projektų valdymo agentūra planuoja skelbti kvietimą ir gyventojai galės teikti paraiškas. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos 2022 m. skirta 3 mln. eurų.

Lietuvos miškotvarkai – 100 metų: nuo ranka pieštų sudėtingų žemėlapių iki lazerinio miškų skenavimo

miskoŠiemet sukanka lygiai 100 metų, kai Lietuvoje pradėti vykdyti reguliarūs miškotvarkos darbai. Valstybinių miškų urėdija lapkričio 25 dieną surengė iškilmingą miškotvarkos šimtmečio paminėjimo renginį, kurio metu atidengta Lietuvos miškotvarkos šimtmetį žyminti atminimo lenta prie šiai progai Dubravos arboretume pasodinto Miškotvarkos šimtmečio ąžuolyno, už miškotvarkos kūrimą ir puoselėjimą apdovanoti nusipelnę miškotvarkininkai. 

Seimas pritarė, kad nuo 2023 m. įteisinti nelegalius gręžinius būtų dar paprasčiau ir pigiau

greziniusKetvirtadienį Seimas pritarė Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoms, numatančioms palengvinimus gyventojams. Nuo 2023 m. įteisinti gręžinius bus dar paprasčiau, o įteisinimo procedūros tais atvejais, kai požeminio vandens išteklių naudojimui nereikalingas leidimas, atpigs.

Atnaujinant daugiabučius bus finansuojamos priemonės čiurliams išsaugoti

ciurTrečiadienį Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pakeitimams, kurie leis šių namų bendrijoms gauti finansavimą ir už dirbtinių lizdaviečių įrengimą. Taip siekiama išsaugoti čiurlių, kurie suka lizdus gyvenamųjų namų ertmėse, populiaciją.

Ministras K. Navickas: ūkininkams reikia daugiau apibrėžtumo, kad galėtų geriau valdyti rizikas

rizikBriuselyje vykusioje Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje ministrai aptarė Europos Komisijos (EK) komunikatą dėl trąšų prieinamumo ir įperkamumo užtikrinimo, reglamento dėl gamtos atkūrimo žemės ūkio aspektus. Taip pat diskutuota apie naujosios 2030 m. ES miškų strategijos įgyvendinimą.

Energetikos ministerija neigia, jog rengiamasi keisti gaminančių vartotojų modelį, kai yra taikomas kaupimo laikotarpis

modeliEnergetikos ministerija neigia pastaruoju metu viešoje erdvėje pasirodančią informaciją, jog planuojama keisti privatiems gaminantiems vartotojams taikomą dvipusės apskaitos modelį, kai perteklinė elektros energija tiekiama į elektros tinklus ir vėliau per kaupimo laikotarpį susigrąžinama (angl. „net metering“).

Paskelbtas papildomas paraiškų rinkimas miškų srities paramos priemonėms 2023 m.

rinkimasAplinkos ministerija informuoja privačių miškų savininkus, kad atsiranda papildoma galimybė kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą paramos miškų ūkio veikloms. Tokia galimybė atsirado įvertinus, kad įgyvendinant kai kurias Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemones prognozuojamas nepanaudotų lėšų likutis.

Siūloma įteisinti, kad statinio projektui būtų pritariama tik jį patikrinus

iteisintiAplinkos ministerija siūlo atsisakyti automatinio pritarimo statinio projektui, jo nepatikrinus. Šiuo pakeitimu tikimasi daugiau skaidrumo iš projektą tikrinančių subjektų. Taip pat siekiama aiškiau apibrėžti užbaigimo akto išdavimo komisijos kompetenciją, siūloma įteisinti prievolę statytojams pateikti įrodymus dėl savivaldybės infrastruktūros plėtros sutarties nuostatų įgyvendinimo. 

Vejos tręšimas – pavasarį, rudenį ir vasarą

Išpuoselėta veja – tikra sklypo puošmena. Vis dėlto, vejos priežiūra visada reikalauja šiokių tokių pastangų. Vejos tręšimas po aeravimo – tai vienas svarbiausių dalykų, kuriais turi pasirūpinti kiekvienas sklypo savininkas. Taip pat labai svarbu laikytis tam tikro vejos tręšimo grafiko: netrukus aptarsime PortalPRO specialistų pateikiamus patarimus, kada ir kaip vertėtų tręšti veją.

Lankydamiesi pelkėse, paieškokite dirvinio purvuolio

pelkeseSiekiant išsaugoti ir padidinti dvilapio purvuolio populiaciją, Aukštadvario regioniniame parke buvo sutvarkyta 14 ha pelkių buveinių. Darbai buvo atliekami „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbiose Solio ežero ir jo apyežerių bei Verknės vidurupio teritorijose. 

Šiemet į Lietuvos upes ir ežerus išleista beveik 13 mln. įvairių rūšių žuvų

isleistaPer devynis šių metų mėnesius į Lietuvos vandenis įžuvinta 12 704,564 tūkst. įvairių rūšių žuvų jauniklių. Daugiausiai – plėšriųjų žuvų. Kita dalis išleistų žuvų – saugomos, retos ir į šalies raudonąją knygą įrašytos rūšys: aštriašnipiai eršketai, skersnukiai, ežeriniai sykai ir kt.

Lietuva planuoja dar vieną vėjo parką Baltijos jūroje

parkaLietuvai rengiantis kitąmet skelbti aukcioną pirmojo jūrinio vėjo parko vystymui, planuojamas dar vienas jūros vėjo parkas. Vyriausybė šiandien pritarė Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pataisoms, kuriose apibrėžiamos konkurso sąlygos dar vieno iki 700 MW jūros vėjo parko vystymui. 

Šiandien įsigalioja aplinkosauginiai reikalavimai saulės šviesos energijos elektrinėms

energijosStandartizuoti aplinkosauginiai reikalavimai spartina saulės šviesos energijos elektrinių plėtrą, nedarant žalos aplinkai ir gyventojams, skatina pasirinkti aplinkai palankesnes technologijas. Kartu sudaromos sąlygos plėtoti atsinaujinančių išteklių energetiką ir panaikinti Lietuvos priklausomybę nuo  rusiško iškastinio kuro. 

Per penkis šių metų mėnesius sunaikinti 4 tūkst. senų taršių transporto priemonių

penkisAplinkos projektų valdymo agentūra per penkis šių metų mėnesius gavo beveik 4 tūkst. paraiškų už daugiau kaip 3 mln. eurų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant mažiau taršią transporto priemonę, elektrinį paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar dalijimosi paslaugas.  

Kaip teisingai paruošti sunkų krovinį transportavimui?

Perkelti ar pervežti didelius ir sunkius daiktus jų nesugadinant, gali būti gana nelengva užduotis. Nepriklausomai nuo to ar sunkiam kroviniui transportuoti naudojatės pervežimo paslaugomis, ar tai darote patys, bet kokiu atveju išlieka daikto žalos galimybė. Tad ką daryti, kad krovinys pasiektų tikslą visiškai nepažeistas? Straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kuriuos taikant, galėsite būti ramūs, kad daiktai tinkamai paruošti transportavimui.

Gausinami lašišų ir šlakių ištekliai upėse

gausTęsiantis akcijai „Lašiša“ priemonės saugoti neršiančias lašišines žuvis neapsiriboja tik vandens telkinių kontrole – ji neatsiejama nuo šių žuvų išteklių dirbtinio veisimo. Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kartu su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę gražino 16 lašišų ir 26 šlakius.

Kaip kuo geriau įrengti vonios kambaryje dušinę?

Kai nusprendžiama renovuoti vonios kambarį, dažniausiai pasirenkamas dušo kabinos įrengimo variantas. Tokį pasirinkimą lemia tai, kad dušas garantuoja ne tik komfortą, vandens taupymą, bet ir lengvai palaikomą švarą. Tačiau jei norite įsirengti patogią dušo kabiną, verta pagalvoti ir apie jai būtiną komplektą.

Kas įeina į dušo komplektaciją?

Į bendrą dušo komplektaciją įeina stovas, vandens žarna ir dušo galva. Dar būna jos variantų, kuriuose figūruoja virštinkinis arba potinkinis vandens maišytuvas, būna dvi dušo galvos – stacionariai pritvirtinta ir su rankose laikoma žarna. Jei dušo komplektas būna montuojamas uždarai (po sienos tinku), tada visi dušo sistemos junginiai yra paslėpti, išorėn išeina tik vandens maišytuvų blokelis. Jei pasirinkote potinkinį dušo komplektą, jis dažniausiai yra be stovo. Tuo tarpu atviros dušo komplekto sistemos visi elementai būna sujungti kartu ir gali būti tvirtinami prie vieno stovo.

Įrankiai sodui internetu

Sodininkystė – ne tik maloni bei atpalaiduojanti po kitų dienos darbų, bet ir labai atsakinga veikla. Kad ir kaip mėgtumėte sodo darbus, anksčiau ar vėliau vis tiek teks susidurti su įvairiais nesklandumais. Verta žinoti, kad kokybiški įrankiai sodui gali labai palengvinti sodo darbus, tuo pačiu sumažindami jūsų laiką bei energiją, skirtą tam tikroms veikloms nudirbti.

Įrankius savo sodui galite įsigyti nekeldami kojos iš namų – tiesiog internetu. Dabar šių prekių pasirinkimas toks platus, kad reikiamas atras kiekvienas sodininkas. Visiškai nesvarbu, ar jūs esate dar tik pradininkas, ar jau pažengęs sodininkas –įrankiai turi būti kokybiški ir tikti konkretiems gerbūvio darbams atlikti. Patvarūs įrankiai sodui yra ilgaamžiški ir jų nereikia dažnai keisti. 

Mažoji renovacija: paraiškų gauta už 2,3 mln. eurų

mazojiPrieš tris mėnesius startavęs kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui įgauna pagreitį – nuo kvietimo pradžios gautos 66 paraiškos už 2,3 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 4 mln. eurų. Programą inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su Energetikos ministerija.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode