Marcinkevičius
Nustačius taršų automobilį jo teisę važiuoti siūloma pratęsti ilgiau nei dviem paroms

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nustačius, kad dėl viršytos išmetamųjų dujų normos automobilio techninė apžiūra galios dar dvi paras, Seimo Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai siūlo susitarti dėl ilgesnio laiko, per kurį vairuotojai galėtų susitvarkyti automobilį nepanaikinant visos techninės apžiūros .

 

 

„Kad tai nebūtų dvi paros, bet būtų terminas, per kurį žmogus, tikimės, gali susitvarkyti automobilį ir jį iš naujo patikrinti techninėje apžiūroje, ir tik dūmingumą, o ne visą pilną patikrinimą“, – pirmadienį jungtiniame komitetų posėdyje sakė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Posėdyje diskutuota, jog vietoj dviejų dienų pažeidėjams galėtų būti suteiktas mėnuo. 

„Jei duodame žmonėms mėnesį, tada nuoširdžiai tikimės, kad jie susitvarkys transporto priemonę. Ir tada ta įtampa nusiimtų. Ir dar jei yra noras, kad daugiau šviestume visuomenę, įspėtume, kad jūsų transportas yra taršus, įvedame įspėjimą: tada, jei vis dėlto tokį žmogų pagauname, sakome, kad jis turi mėnesį susitvarkyti problemą“, – kalbėjo A. Gedvilienė.

Kovo pabaigoje LTSA nustatė, kad aplinkosaugininkams be kitų institucijų pareigūnams panaikinus automobilio techninę apžiūrą dėl viršytos išmetamųjų dujų normos, ji galios dar dvi paras. Iki tol sprendimas įsigaliodavo iškart nustačius pažeidimą.

LTSA direktoriaus pavaduotojas Tomas Kolenda ir Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnysis patarėjas Gintaras Pilipavičius Seimo komitetų posėdyje teigė, kad institucijos pritartų termino ilginimui.

„Jei iš tikrųjų yra poreikis, kadangi tas terminas patvirtinamas administracijos direktoriaus įsakymu, jis gali būti diskutuojamas ir pakeičiamas“, – teigė T. Kolenda.

Dujų išmetimus nuo sausio 1-osios keliuose gali tikrinti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai, taip pat policijos ir LTSA pareigūnai.

Vairuotojai privalo sustoti stabdomi uniformuoto AAD pareigūno, o nepaklusus reikalavimui gresia nuo 850 iki 1,2 tūkst. eurų bauda.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode